Історія школи
Історія закладу
Заснування школи
Будівництво залізничних доріг Бердянськ-Чапліно та Олександрівськ - Волноваха почалося в 1887 році, що докорінно змінило життя не тільки села Новокарлівки, а й всієї південної частини тодішньої Катеринославської губернії. Статичне життя селян змінювалось, з'являлися робочі місця, які вимагали не тільки великі людські ресурси , але й певний ступінь грамотності. Можливість покращити свій благоустрій та благоустрій своїх дітей можна було шляхом отримання певного ступеня освіти та кваліфікації. Крім того, залізнична дорога сприяла переміщенню коштів в даний регіон. Навіть в маленьких містах відкривались нотаріальні контори, які виводили наполовину легальні села і хутори на новий юридичний рівень. Залізнична дорога принесла таке поняття як преса, що в свою чергу покращила як інтелектуальний рівень жителів так і вільний час.
Збудована школа у 1895 році (будували залізничники). Днем відкриття школи вважається 1 жовтня 1896 року.
Чому не перше вересня? Справа в тому, що в царській Росії навчальний рік починався 1 жовтня, після збору врожаю. Першими вчителями були Хмельницький (ім'я не збереглося) і його дружина Софія Марківна. В школі було 4 класи до 1947 року. Священник, читав «богословье», приїжджав із села Білогір'я. Перші два вчителя викладали правопис, каліграфію, читання, природознавство, початкову історію Російської імперії. Всі ці предмети викладалися у двох класних кімнатах, а класи були комбінованими. Фінансували вчителів батьки, як правило залізничники платили грошима, а інші продуктами або інвентарем. Селяни також побудували дім для вчителів, звідси і глибока повага до вчителів.
Перехід школи на українську мову відбувся у 1917 році за часів УНР. Гетьманат підтримав цю тенденцію, також вчиняв і Нестор Іванович Махно, а більшовикам і Денікіну було не до цього. А в 20-х роках ХХ століття період українізації продовжив цю справу.
Наступив НЕП. В цей час фінансування школи було в руках народного комісаріата освіти, виключено «богословье», а з'явилися образотворче мистецтво і трудове навчання.
В 1927 році відбувається будівництво сільського клубу, який в 1943 році став корпусом для початкових класів (існує і понині) і школа стала семирічкою.
В 1934 році на зміну Хмельницькому приходить Лисенко І. І.
В часи окупації в школі вчилися за радянськими підручниками, проте портрети радянських політичних діячів, радянська символіка були затушовані чорнилом. При відступі окупантів у вересні 1943 року школу підпалили, проте жителі села будівлю врятували, дах згорів.
Після цього школу перенесли в клуб, а клуб - в амбарне приміщення.
Основне будівництво
Після створення семирічної школи з'явилося більше навчальних дисциплін, що в свою чергу збільшило кількість вчителів. Історик
Лисенко І. І., математик Манжос І. З., вчитель біології і хімії Титаренко Т. М., вчителі початкових класів Манжос А. С., Гавриленко Д. Г., вчитель української мови Каін В. В.
21 травня 1950 року наша пологівська районна газета «Колективні лани» в статті «Слова дотримують» повідомляла: «Взявши зобов'язання до початку 1950-1951 н. р. трудящі Новокарлівської профспілкової організації дотримують свого слова
Зараз відбудовується приміщення школи, яке було зруйноване німецькими окупантами. Особливу увагу ремонту школи приділяють трудящі село Новоселківка та робітники станції Новокарлівка.
14 травня колектив працівників станції Новокарлівка під керівництвом голови профспілки тов. Гончаренка виконав недільник по відбудові школи. Залізничники очистили та підготували до ремонту дві класні кімнати, коридор, вивезли 2 кубометри глини.»
В 1957 році школу перевели на восьмирічку, В цей період приходять нові вчителі російської та української мови Ярош В. С. ( 1953 ) і Горобець Г. І. (1953), які пропрацювали все трудове життя. На початку 50-х років працював аматорський театр (вчителі і залізничники). В 1962 році проходить електрифікація села, що набагато спрощує роботу вчителів.
В 1967 році відбувається добудова 4-х класів і спортивного залу школи, в цей час будівництво було присвячено 50-й річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції. В цю урочисту мить директором була Горобець Г. І.
В 1968 році директором стала Біла М. Л. , приходять молоді вчителі Хижня Л. П., Бакута В. І.
В 1969 році вперше з'явилися перші кулькові ручки.
В 1976 році директором приходить Полько В. І., з 1978 по 1980 школою керує Мацюця Ф. О. Значну допомогу школі надає Новоселківська картонна фабрика на чолі з товаришем Соколовим. В цей час працюють Чуб В. І., Чижов О. П, Дніпровська Т. І., Зубець А. П.
З 1 квітня 1980 року школу очолює Подоляк О. А., а в 1983 році будується шкільна котельня при підтримці Новоселківської картонної фабрики, директор Литвиненко В. І., випускник нашої школи.
Починають трудову діяльність Литовченко Н. М., Пащенко Л. О., Зензеря Г. С., (які працюють і понині), Чеботар В. Ю.
В 1996 році директором школи стала Литовченко Н. М., яка була мудрим, талановитим керівником. За сумлінну працю отримала відзнаку «Відмінник освіти України», в 2009 році занесена на районну дошку пошани освітян
2000 рік - школу реорганізовано в школу І -ІІІ ступенів.
Творчо і натхненно працює педагогічний колектив школи, який завжди жив і до сьогодення живе новими ідеями, ініціативою, активною участю в усіх шкільних і районних заходах.
Назавжди залишаться в пам'яті міжшкільні методичні мости, котрі протягом багатьох років об'єднували колективи Новокарлівської , Інженерненської, Новофедорівської шкіл, спільно з місцевою владою, шефами, громадськістю та керівництвом райвідділу освіти і профспілки.
Більшу частину педагогічного колективу становить молодь. А тому природньо, що у всіх районних заходах вчителі школи беруть активну участь.
Горулько С. С. - лауреат конкурсу «Учитель року 2005», саме він започаткував туристичну роботу не тільки школи, а й району на високому професійному рівні.
Сарака Г. М. - лауреат конкурсу «Учитель року 2006», учасник районного фестивалю «Вчительська весна 2005».
Єфіменко Д. В. - учасник районного фестивалю «Вчительська весна 2006», лауреат конкурсу «Учитель року 2012»
Приємно, що в 2009 році Цикало В. В. став призером конкурсу «Учитель року» в номінації «Правознавство».
Понад 12 років Новокарлівська школа занесена до європейської мережі шкіл сприяння здоров'ю, є опорною школою в районі. Це і не дивно, якщо взяти до уваги, що педагогічний колектив під керівництвом вмілого організатора, капітана команди, вчителя фізкультури Лупиноса О. М. є прикладом для дітей, беручи участь у щорічних туристичних зльотах, показуючи високі результати.
Поєднання професіоналізму, ініціативи, творчості, а також невичерпного почуття гумору - ось ознака нашого колективу. 4 роки поспіль чоловіча команда Новокарлівської школи зривала бурхливі оплески всіх глядачів конкурсу КВК. Особливі та незабутні враження залишила остання неперевершена гра. Продюсером, режисером та капітаном команди є Цикало В. В.
Багато років профспілковий комітет школи очолює Пащенко Л. О.
На високому рівні в школі працюють туристсько-краєзнавчі гуртки, які очолюють Єфремов Ю. І. та Таран О. А. Разом з ними наші діти побували у багатьох цікавих місцях Криму.
З 1 вересня 2011 року школу очолював справедливий та розумний директор школи Хижняк Станіслав Володимирович
З 1 вересня 2013 року школу очолює Цикало Віталій Вікторович.
А взагалі, в Новокарлівській школі в свій час навчалося і працювало багато творчих і талановитих людей, що стали відомими людьми в районі, а для школи - гордістю.
Випускник школи Корольов В. Л. - мер міста Пологи.
Багато років був директором Новоселківської картонної фабрики Литвиненко В. І., також випускник.
Колишні вчителі нашої школи:
Яковенко Т. С. - колишній начальник відділу освіти, молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації;
Мацюця Ф. О. - директор Чапаєвської школи І-ІІІ;
Волощук Б. М. - директор Пологівської СРШ №2;
та багато інших, які зараз плідно працюють в школах, установах району та за його межами.
З історії розвитку
Новокарлівської школи
§ 1 жовтня 1896 рік - заснування школи;
§ 1947 рік - Семирічна школа;
§ 1957 рік - Восьмирічна школа;
§ 1967 рік - неповна восьмирічна школа;
§ 1980 рік - неповна середня школа;
§ 1995 рік - Загальноосвітня школа І - ІІ ступенів;
§ 2000 рік - Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів.